Rydzewo - wieś położona w powiecie giżyckim, w gminie Miłki, znajduje się bezpośrednio nad jeziorami Niegocin i Boczne, oddalona jest o 6 km od trasy Warszawa - Giżycko.
Historia Rydzewa
Wieś powstała około 1552 roku. Biskup ewangelicki, Jan Wigand, wydał w roku 1579 zarządzenie w sprawie kościoła. Świątynię oddano do użytku wiernych w 1591r oku. W tymże roku powstała rydzewska parafia składająca się z samych Polaków. Szkoła w Rydzewie powstała jednocześnie z powstaniem parafii, a została zreorganizowana w 1737 roku. Przez wieki wieś nosiła polską nazwę, zniekształconą urzędowo na Rydzewen. W 1927 roku zmieniono ją na Rotwalde. Według spisu z 17 maja 1939 roku wieś miała 402 mieszkańców i zajmowała obszar 1898 ha.
Kościół w Rydzewie jest cennym zabytkiem architektury. Świątynia ta została zbudowana w stylu gotyckim na rzucie prostokąta, orientowana, z kwadratową wieżą od zachodu, kruchtą od południa i dobudowaną zakrystią od strony północnej. Ma mury z polnych kamieni, otynkowane. Ołtarz główny z roku 1600, ambona z 1630. Mosiężna, trybowana i puncowana misa chrzcielna pochodzi z początku XVII wieku. Wieś w 1945 roku w niewielkim stopniu uległa zniszczeniu. Za najstarsze zabytki budownictwa wiejskiego uznane są dwa murowane zabudowania w Rydzewie wzniesione na przełomie XIX i XX wieku.
Niepowtarzalne warunki klimatyczne i krajobrazowe pozwalają na uprawianie wszystkich form aktywnej turystyki. Trasy rowerowe oraz piesze o różnych stopniach trudności zachęcają do spacerów czy też uprawiania joggingu. W okolicy dostępne są ośrodki jazdy konnej oferujące szeroką gamę usług chcącym skorzystać z tej formy wypoczynku. Wieś Rydzewo jest również doskonale zaopatrzona w bazę gastronomiczną. Można tu znaleźć piękne i klimatyczne miejsca, w których można dobrze zjeść.
Znaleźć tu można pola campingowe i namiotowe, położone wśród lasów z dala od zgiełku miast i tłumów turystów, idealnie nadające się do wypoczynku dla osób, które cenią możliwość spędzania czasu na łonie przyrody, podziwianie jej piękna. W Rydzewie można również zacumować w licznych portach.